Články

Drevené záhradné domčeky slúžia na príjemné strávenie voľného času. Sú naozaj estetické a vďaka prírodnému materiálu sa môžu stať ozajstným ozdobným prvkom v záhrade.

Výhodou záhradných domčekov je ich všestranné využívanie. Podľa veľkosti ich môžete využívať ako miesto na relaxáciu, hosťovský domček alebo ako domček na náradie. Vďaka domčeku na náradie budete mať prehľad vo vlastných veciach a už všetko nájdete bez zdĺhavého hľadania. Záhradný domček poskytuje priestor pre vaše záhradnícke potreby a chráni ich pred nepriaznivým počasím.

Naša firma okrem výroby altánkov a pergol ponúka aj prístrešky na autá. Ak potrebujete chrániť vaše auto pred nepriaznivými vplyvmi počasia, ako je dážď, sneh, slnečné žiarenie, tak prístrešok na auto je pre vás ideálnou voľbou.

Altánok je miestom oddychu a peknou ozdobou vašej záhrady. Ak už máte doma svoj vynívaný altánok, tak už je len na vás vytvoriť v ňom jedinečnú atmosféru.

Teraz vám prinášame inšpirácie na dekoráciu záhradných altánkov:

Kvety

Najčastejšou dekoráciou záhradného altánku sú kvety. Môžete si zvoliť prevísajúce rastliny, ktoré si vysadíte do obyčajných alebo do závesných kvetináčov, alebo sezónne popínavky k stenám altánov. Tipy na kvety: brečtan, tunbergia, hluchavka, surfínie - vyberte si podľa svojho vkusu.

Túžite po nerušenom oddychu a odpočinku v záhrade? V osviežujúcej polotieni pod pergolou to nájdete. Poskytne Vám aj dostatok súkromia pre trávenie voľného času v priestranstve záhrady. Okrem toho chráni aj pred nepriaznivými vplyvmi počasia, takže výhody záhradnej pergoly môžete využívať od skorej jari až do jesene. Vďaka štýlovému prevedeniu môže sa stať naozaj jedinečným a zaujímavým doplnkom vašej záhrady.

Altánky skrášľujú záhradu a rozšíria priestor vášho domova, ale vybrať ideálny altánok nie je až také jednoduché. Teraz Vám ukážeme, na čo treba myslieť pri výbere altánku.

Radi sa venujete záhradkárstvu a stále sa stretávate problémom, kam uložiť vaše náradie? Namiesto rôznych škatúľ a krabíc v garáži túžite po poriadku a usporiadanosti? Ideálne riešenie môže byť pre vás uložný priestor vo forme záhradného domčeka na náradie. Vďaka nemu budete mať prehľad vo vlastných veciach a všetko nájdete bez dlhého hľadania. Okrem toho, že vám tým pádom uľahčí prácu, chráni aj vaše záhradnícke potreby pred nepriaznivým počasím a slúži aj ako prechodné miesto na uskladnenie rastlín pred výsadbou.

Predstavte si príjemný letný deň. Žiadny zhon, žiadne povinnosti. Kam by sme mohli lepšie schovať ako v altánku v záhrade? Altánok Vám ponúka úplný relax. Či už sám obľúbenou knihou a kávou alebo v spoločnosti, to je už na vás.

Altánok pochádza z Egypta, no vtedy mal samozrejme jednoduchšiu konštrukciu. Prvé altánky ktoré už svojím tvarom sa podobali dnešným, postavili na Ďalekom východe, kde boli miestom meditácie a odpočinku. A kto by nechcel mať v dnešnej dobe v záhrade miesto na odpočinok? Určite všetci túžia po relaxu po celodennej práci, tak asi ani vy nebudete výnimkou.